Laserskaneerimine

Pöide kiriku punktipilv

Pöide kiriku punktipilv

Laserskaneerimine on 3D mõõdistamise tehnoloogia, mis võimaldab väga lühikese ajaga objektidest ja ümbritsevast keskkonnast koguda väga suurel hulgal täpset 3D infot.

Laserskanner on seade, mis laserkiire tagasipeegelduse abil määrab mõõdetud punkti asukoha. Kiiremad seadmed teevad selliseid mõõtmisi kiirusega kuni miljon punkti sekundis. See võimaldab minutitega saada objektist või ümbritsevast keskkonnast kõrge resolutsiooniga ja täpne 3D punktipilv. Punktipilvest on võimalik koostada 3D mudeleid, jooniseid, lõikeid, kasutada seda erinevateks uuringuteks jne.

Vaata meie tehtud töid

Laserskaneerimine jaguneb:

Laserskaneerimise tehnoloogiat kasutavad valdkonnad:

Seoses BIM-tehnoloogia kiire arenguga ehituse- ja projekteerimise valdkonnas on kiirelt kasvamas ka vajadus 3D mõõdistamise järele. Selleks kõige efektiivsem tehnoloogia on laserskaneerimine.

Reaalprojekt kasutab 3D mõõdistuste teostamiseks laserskannerit Leica ScanStation P20, milline esindab valdkonna uusimat tehnoloogiat. Seade on innovatiivne kombinatsioon valguse liikumise aja ja faasi mõõtmise meetoditest, mis võimaldab ülikiiret  ja väga täpset mõõdistamist. Seade sisaldab ka digikaamerat, mis võimaldab vajadusel lisada punktipilvele värviinfo (RGB).

Punktipilvetöötluseks ja modelleerimiseks kasutame erinevaid tarkvarapakette nagu Leica Cyclone, 3D Reshaper, Autodesk Revit, Civil 3D jt.

Kui vajate kiiret 3D mõõdistamist ja andmetöötlust, siis võtke julgelt meiega ühendust.

Küsi pakkumist