Algas Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga ühendava kergliiklustee ehitus

Tallinna kesklinnas algas Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga ühendava kergliiklustee esimese etapi ehitus. Projekti ineseneritööd teostas Reaalprojekt OÜ. 

Projekti elluviimisel rajatakse uus jalakäijate-ratturite kergliiklustee, mis hõlmab Tehnika tn – Filtri tee ühendamist Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga Odra tn, Türnpu tn, Vilmsi tn, Vesivärava tn kergliiklustee kaudu. Projekti teises etapis rajatakse kergliiklustee sild koos vaateplatvormiga Gonsiori tn ja Majaka tn ühendamiseks.

Filtri teed Kadrioru ja Ülemiste ühisterminaliga ühendava kergliiklustee projekti on koostanud Reaalprojekt OÜ. Inseneritööd hõlmasid 1,78 km ulatuses kergliiklusteed, 0,13 km jalgrattateed, 0,014 km kanalisatsioonitrasse ning kahe silla monoliitsest raudbetoonist konstruktsioone (üks neist neliavalise plaatkonstruktsioonina ning teine järeltõmmatud plaatkonstruktsioonina).

I etapi ehitustöid teostab Tallinna Teed AS ning tööde tähtaeg on november 2020. Kergliiklustee ehitus toimub Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel. 

Loe lisaks Tallinna linna veebilehelt.